5 kwietnia 2024
2024

Sukces zbiórki odzieży w Wrocław Fashion Outlet

18 marca – w Światowy Dzień Recyclingu – dobiegła końca zbiórka odzieży używanej we Wrocław Fashion Outlet. W przeciągu 8 dni w akcji Oddaj, zyskaj, wspieraj zebrano dokładnie 1277 kg niepotrzebnych ubrań. Osoby, które przekazały min. 2 kg odzieży, otrzymały bony na zakupy o wartości 30 zł. Kolejne 30 zł Wrocław Fashion Outlet przekaże na rzecz Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Ekostraż. W ten sposób zebrano 9 120 zł na pomoc zwierzętom w potrzebie.

 

Zaangażowani klienci 

Inicjatywa Wrocław Fashion Outlet powstała z inspiracji filozofią cyrkularną i nową unijną dyrektywą. Od 1 stycznia 2025 roku wszyscy producenci będą zobowiązani m.in. do selektywnej zbiórki i segregacji odpadów tekstylnych. Jako jedyny modowy outlet na Dolnym Śląsku, Wrocław Fashion Outlet już teraz chce promować dobre praktyki związane z modą. Akcja „Oddaj, zyskaj, wspieraj” dała klientom centrum alternatywę do wyrzucania odzieży i umożliwiła jej segregację, a co za tym idzie dłuższe użytkowanie. Zainteresowanie było ogromne, a wynik pozytywnie zaskoczył. Dzięki zaangażowaniu klientów Wrocław Fashion Outlet przekazane zostanie wsparcie dla organizacji, która na co dzień ratuje i rehabilituje zwierzęta domowe, dzikie i wolno żyjące – od kotów i psów, przez ptaki, po jeże i nietoperze. Co więcej, partner akcji – Fundacja Eco TEXTIL- przekaże na rzecz podopiecznych Miejskiego Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu sprzęt rehabilitacyjny o wartości rynkowej ok. 4 tys. zł. Będą to 4 wózki inwalidzkie, 4 balkoniki, 4 pary kul.  

Nowe życie ubrań 

Wszystkie zebrane ubrania tafią do sortowni, za sprawą Fundacji Eco TEXTIL. Po przeprowadzonej selekcji – w zależności od stanu jakościowego – zostaną przekazane do drugiego obiegu w sklepach z odzieżą używaną. Z kolei ubrania w gorszym stanie, które nie będą nadawały się do dalszego użytkowania, zostaną przeznaczone do recyclingu – powstanie z nich czyściwo fabryczne lub paliwo alternatywne. 

 

Niepotrzebne ubrania mogą i powinny być traktowane, jako cenny surowiec. Aby taka zmiana mogła mieć miejsce, musimy wesprzeć społeczeństwo w wypracowaniu odpowiednich nawyków zarówno w momencie wyboru ubrań, jak i pozbywania się ich. Zakończona sukcesem inicjatywa Wrocław Fashion Outlet pokazała jeden z dostępnych sposobów na zagospodarowanie niepotrzebnych ubrań. Cieszę się, że akcja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności – mówi Monika Lipnica, prezes Fundacji Eco Textil.  

Cieszymy się, że takie inicjatywy są chętnie podejmowane przez rożnych decydentów branży modowej. Wszystkim nam powinno zależeć aby jak najwięcej niepotrzebnych ubrań znalazło swoje miejsce w drugim obiegu.

Wcześniejsze wpisy

  • 2 kwietnia 2024

    Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    2 kwietnia od 2008 roku na całym świecie obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest zwiększanie świadomości społeczeństw na temat autyzmu i potrzeb osób nim dotkniętych, a także przypominanie...

  • 26 marca 2024

    Kontenery na odzież jak z nich korzystać?

    Trwa akcja Zrób porządek w szafie. Uczniowie w szkołach porządkują ubrania i przynoszą je do pojemników ustawionych na terenie placówki.  To dobra okazja aby przypomnieć jak prawidłowo z nich korzystać....

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję