11 kwietnia 2022
2022

Wózek dla Pani Izabeli

W ostatnim czasie Fundacja Eco Textil dostarczyła wózek inwalidzki  dla Pani Izabeli mieszkanki Lublina. Pani Izabela wypełniła wniosek w naszej wypożyczalni internetowej, zamówiony sprzęt dotarł do Lublina.

Wózek umożliwiają przemieszczanie się osobom  z niepełnosprawnościami, które maja problemy z samodzielnym przemieszczaniem. Sprzęt jest ergonomiczny i komfortowy w użyciu, może być wykorzystywany w domu oraz na zewnątrz. Mamy nadzieje że nas sprzęt pomoże Pani Izie w codziennym funkcjonowaniu  oraz ułatwi wizyty w placówkach leczniczych.

Wypożyczalnia internetowa to nie wszytko. W województwie lubelskim posiadamy 9 punktów stacjonarnych, w którym dostępne są rower trójkołowe, wózki inwalidzkie, kule, balkoniki.

W całym województwie Lubelskim z punktów stacjonarnych  Fundacji Eco Textil skorzystało ponad 130 osób. Sprzęt rehabilitacyjny jest wypożyczany przez osoby potrzebujące bezpłatnie. Warto podkreślić że bardzo często czas rekonwalescencji jest bardzo, krótki wobec czego nie jest opłacalnym kupna np. nowych kul. Lepiej wypożyczyć sprzęt ortopedyczny i po okresie użytkowania zwrócić go by skorzystała z niego kolejna osoba. Zaoszczędzimy przy tym pieniądze i niepotrzebnie zakupiony sprzęt nie będzie się kurzył w naszych piwnicach.

 

Wcześniejsze wpisy

 • 4 kwietnia 2022

  Fundacja Eco Textil ma 10 lat! Wspólnie pomagamy na wielką skalę

  W tym roku nasza fundacja obchodzi pierwszy, „okrągły” jubileusz. Minęło 10 lat od jej powstania. W ciągu minionej dekady staraliśmy się nieść pomoc potrzebującym w całej Polsce i z dumą możemy stwierdzić – udało się! To właściwy moment, by opowiedzieć o początkach, rozwoju i obecnej działalności Fundacji Eco Textil. Zapraszamy do lektury.

 • 31 marca 2022

  Nasze łóżka były wypożyczane już 1400 razy

  Pani Anna odebrała już łózko dla chorego z rodziny. Pomoże w powrocie do zdrowia i wspomoże proces rehabilitacji. Łóżko trafiło do rodziny z Parszowa w województwie świętokrzyskim.   Dlaczego łóżka...

 • 29 marca 2022

  Pan Tadeusz rozpoczął już sezon rowerowy

  To prawdziwy skarb, gdy w najbliższym otoczeniu mamy bliskie osoby, które troszczą się o nas i w razie potrzeby służą pomocą.    Pan Tadeusz z Kalisz ma to ogromne szczęści,  ...

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję