13 grudnia 2021
2021

„Wymień stary plecak na nowy”. Sprzęt trafił do potrzebujących

Już drugi rok z rzędu wspólnie ze sklepami sieci Auchan zorganizowaliśmy akcję z cyklu „Wymień stary plecak na nowy”. Zebraliśmy ponad 2000 sztuk!

Przypomnijmy, w sierpniu w wybranych sklepach Auchan można było przynieść swój stary plecak. Zainteresowanie akcją było bardzo duże- to już druga taka akcja. Jako społeczeństwo jesteśmy coraz bardziej świadomi potrzeb ekologicznych jakie stawia przed nami współczesny świat . Najgorsze co możemy zrobić z niepotrzebnymi ubraniami czy ogólnie tekstyliami to wyrzucić je do śmietnika, ich los jest wtedy -przesądzony czeka ich wysypisk śmieci.

Większość z zebranych plecaków składa się jednak z poliestru lub ma jego domieszkę. Plastik (potoczna nazwa odpadów tworzyw sztucznych) – w zależności od jego rodzaju rozkłada się od 100 do 1000 lat.

Zebrane w sklepach plecaki trafiły do sortowni firmy Wtórpol, te w najlepszym stanie trafią do sklepów z odzieżą używaną, pozostałe zostaną przeznaczone na recykling, przetworzona zgodnie z zasadą zero waste.

Ale jest jeszcze jeden bardzo pozytywny aspekt tej akcji. Sklepy Auchan w których zebrano najwięcej plecaków mogły wybrać placówkę której fundacja Eco Textil przekazała sprzęt rehabilitacyjny. Wózki balkoniki i kule trafiły między innymi do Ośrodka Pomocy społecznej w Markach, Fundacji PREKURSOR czy Hospicjum Świętego Franciszka w Katowicach.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję zbiórki plecaków. Razem możemy więcej!

Wcześniejsze wpisy

  • 9 grudnia 2021

    O naszej internetowej wypożyczalni nadal głośno!

    O naszej internetowej wypożyczalni nadal głośno. Niedawno świętowaliśmy drugi rok dzielności.  Była to świetna okazja do podsumowań. Ponad 2000 wypożyczonych sprzętów i ogromne oszczędności w domowych budżetach rodzin, które znalazły...

  • 3 grudnia 2021

    Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

    Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami obchodzony jest na całym świecie 3 grudnia. Został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. Ma przybliżać społeczeństwu problemy, z jakimi na co dzień zmagają się niepełnosprawni. Na całym świecie z tej okazji organizowane są konferencje, wykłady, specjalne uroczystości przybliżające i pokazujące jak wygląda świat widziany okiem niepełnosprawnego.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję