5 sierpnia 2020

208 Wypożyczalnia w Stargardzie

W budynku szpitala rehabilitacyjnego, przy ulicy Staszica można już bezpłatnie wypożyczać sprzęt. Do dyspozycji mieszkańców Stargardu dostępne są wózki, rowery trójkołowe, balkoniki i kule. Zainteresowani mogą zgłaszać się do w Biurze Polityki Społecznej.

To już 208 wypożyczalnia tego typu w Polsce. Projekt realizowany przez Fundację Eco Textil wraz z partnerami cieszy się ogromnym powodzeniem.  Z darmowego sprzętu skorzystały tysiące osób, w tym dzieci i osoby starsze.
Największą popularnością cieszą się rowery trójkołowe, które są dostępne w 3 rozmiarach.

Punkt wypożyczeń mieści się w Biurze Polityki społecznej przy ulicy Skarbowej 1, a sprzęt wydawany jest w szpitalu rehabilitacyjny.
Osoby zainteresowane mogą uzyskać potrzebne informacje od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 -15:30,

oraz pod numerem telefonu 91 48 04 919 lub 91 48 04 923

Przyjęto, że balkoniki, kule i wózki można wypożyczyć maksymalnie na trzy miesiące. Rowery trójkołowe udostępniane będą natomiast na czas nie dłuższy niż trzy tygodnie. Jest przy tym możliwość przedłużenia tego terminu, jednak pod warunkiem, że nie będzie zgłoszeń od kolejnych osób, ubiegających się o wypożyczenie”

 

Sprzęt rehabilitacyjny dostępny w wypożyczalniach jest kupowany dzięki środkom pochodzącym z recyklingu odzieży używanej, którą można oddawać do specjalnych pojemników.  Pomagamy w ten sposób potrzebującym i dbamy o środowiska naturalne.

 

Wcześniejsze wpisy

 • 7 lipca 2020

  Nowe trójkołowce na wyposażeniu Zespołu Szkół nr 5 i Szkoły Podstawowej Specjalnej

  Uczniowie stargardzkiej „Piątki” oraz Szkoły Podstawowej Specjalnej będą mogli korzystać z trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych, przekazanych obu placówkom przez Fundację Eco Textil. To efekt współpracy Powiatu Stargardzkiego z fundacją, której prezesem jest Monika Lipnicka. Przekazanie obu pojazdów miało miejsce w obecności Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej i Wicestarosty Joanny Tomczak oraz Agnieszki Krętkowskiej, Dyrektor Biura Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego.

 • 22 czerwca 2020

  Zrób porządek w szafie – udana akcja mimo epidemii

  Zakończyła się tegoroczna edycja akcji Fundacji Eco Textil „Zrób porządek w szafie”. Jej celem było zwrócenie uwagi najmłodszego pokolenia na sprawę recyklingu odzieży, kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i ich rodziców, oraz zbiórka niepotrzebnych ubrań. Zebraliśmy 9500 kg niepotrzebnej odzieży.

 • 14 kwietnia 2020

  #pomagamyszpitalom -podsumowanie akcji

  W Polsce trwa walka z epidemią wirusa SARS-Cov-2. Niestety, z wielu źródeł docierają informacje o rosnącej liczbie osób zakażonych, braku środków ochronnych dla personelu medycznego oraz odpowiedniego sprzętu dla pacjentów. Działająca przy firmie Wtórpol Fundacja Eco Textil, prowadząca na co dzień bezpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, postanowiła włączyć się do akcji przeciwko koronawirusowi i pomóc świętokrzyskim szpitalom przekazując 90 łóżek rehabilitacyjnych i 35 wózków inwalidzkich

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję