5 grudnia 2014
2014
Rowery Eco Textil

866 rower na Mikołaja

P1140205W piątek 5 grudnia, dzień przed mikołajkami w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Skarżysku – Kamiennej odbyło się podsumowanie akcji “Rower dla Niepełnosprawnego”. Od października ubiegłego roku prowadzi ją działająca przy firmie Wtórpol Fundacja Eco Textil. – W tym czasie przekazaliśmy potrzebującym 866 specjalnych, trójkołowych rowerów. Pomagają one w rehabilitacji osób niepełnosprawnych i pozwalają im na prowadzenie aktywnego stylu życia. Dziś przekazujemy 866 rower – mówiła Monika Lipnicka, prezes fundacji. Pojazd osobiście odebrał suchedniowianin Ryszard Dumin. – Po tym, jak zachorowałem, przez dwa lata bezskutecznie starałem się o taki rower. Na zakup nie było mnie stać. Udało się Dzięki fundacji i pomocy pani Małgosi z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Mam nadzieję, że przyjadę tym rowerem do Skarżyska – stwierdził obdarowany.

Jeden z wcześniej obdarowanych, pan Stanisław ze Skarżyska, sam “stuningował” pojazd, montując dodatkowe odblaski i lusterka.

Fundacyjne trójkołowce trafiły w większości do potrzebujących w Polsce, ale też w Czechach, Słowacji, Węgrzech i na Ukrainie. Aby otrzymać taki sprzęt, należy zwrócić się do fundacji. Dokumenty do pobrania i wszelkie informacje można znaleźć na stronie www.ecotextil.pl . W pierwszej kolejności rowery dostają osoby, które otrzymały na nie dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, za pośrednictwem PCPR-ów. W takiej sytuacji skarżyska fundacja pokrywa część kosztów, która normalnie obciążałaby beneficjenta. W ten sposób przekazano 105 z 866 trójkołowców. Większość z nich Eco Textil sfinansowała w całości, dodatkowo dostarczając rowery na własny koszt i dołączając do nich kaski, koszulki, elementy odblaskowe, a w razie potrzeby noski do pedałów, przytrzymujące stopę. Istnieje też możliwość otrzymania roweru, jeśli osoba spełniająca warunki sama pokryje 30 procent ceny roweru. Wartość jednego to około dwóch tysięcy złotych. Fundacja dysponuje pojazdami w trzech rozmiarach, od dziecięcego po przeznaczony dla osób dorosłych.

Monika Lipnicka zadeklarowała, że fundacja przedłuży trwanie programu na kolejny, 2015 rok. – Zainteresowanie jest większe, niż się spodziewaliśmy. Kolejne podania czekają na rozpatrzenie. Rowery bezpłatnie przekazujemy także placówkom i instytucjom zajmującym się pomocą niepełnosprawnym – wyjaśnia prezes fundacji. – To cenna inicjatywa. Dzięki fundacji Eco Textil możemy cieszyć się aktywnością osób niepełnosprawnych – uważa Paweł Perkowski, dyrektor PCPR w Skarżysku – Kamiennej.

P1140193   P1140203 P1140205

P1140192 P1140197 P1140196

Wcześniejsze wpisy

 • 14 listopada 2014

  Rowery pod Giewontem

  W środę 12 listopada przedstawiciele Fundacji Eco Textil „Od Was dla Was” odwiedzili ośrodek Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Zakopanem. Ta placówka opiekuje się 130 osobami....

 • 7 listopada 2014

  Kolejne sześć dotarło do dzieci

  Nasz program „Rower dla Niepełnosprawnego” wciąż cieszy się wielkim zainteresowaniem niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z całej Polski. W ostatnim czasie przekazaliśmy kolejnych sześć trójkołowców.

 • 30 października 2014

  Przekazanie rowerów na sesji

  Wiktoria Dolna i Kamil Hałajda-Oczkowski otrzymali podczas  sesji rady miejskiej rowery trójkołowe. Oficjalnie pojazdy przekazał Burmistrz Jarocina Stanisław Martuzalski i Janusz Hybś z fundacji Eco Textil.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję