28 lutego 2024
2024

Ekologiczny e-book “ABC obiegu wtórnego”

Naszą misją jest, aby jak najwięcej osób dowiedziało się, jakie korzyści dla społeczeństwa i środowiska płyną z obiegu zamkniętego odzieży. Budowa gospodarki opartej na obiegu zamkniętym jest możliwa tylko pod warunkiem współdziałania konsumentów, prawodawców oraz biznesu. Przemysł mody, to branża skierowana głównie do indywidualnego konsumenta, czyli do każdego z nas. Dlatego to właśnie nasze jednostkowe wybory mają na nią ogromny wpływ. We Wtórpolu  i Fundacji Eco Textil uważamy, że edukacja społeczeństwa w tym zakresie to jedna z ważniejszych ścieżek która pomoże ten niszczycielski proces spowolnić.

To właśnie dlatego, traktując środowisko naturalne jako nasze wspólne dobro, a wprowadzenie gospodarki cyrkularnej jako naszą wspólną odpowiedzialność, staramy się stale poszerzać ogólnodostępną bazę wiedzy tworzoną w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie.

Tym razem do naszej bazy wiedzy postanowiliśmy dołączyć kompleksowe źródło informacji, w postaci e-booka “ABC Obiegu wtórnego”, w którym zebraliśmy w formie ilustrowanego praktycznego glosariusza najistotniejsze pojęcia związane z obiegiem zamkniętym tekstyliów oraz pokrewnymi dziedzinami, takimi jak moda zrównoważona czy odpowiedzialne zakupy.

Z pewnością taka edukacyjna pomoc urozmaici lekcje w szkołach, pogłębi wiedzę oraz będzie wparciem w rożnych szkolnych inicjatywach.  E-book “ABC Obiegu wtórnego” jest dostępny na stronie Wtórpol.

zobacz e-book Abc obiegu wtórnego

Wcześniejsze wpisy

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję