20 lutego 2024
2024

Zwycięzcy jesiennej edycji akcji „Zrób Porządek w Szafie” wspaniale wykorzystali nagrodę

Szkoła Podstawowa w Piotrowicach w województwie lubelskim zwyciężyła w jesiennej edycji naszej akcji „Zrób Porządek w Szafie”. Nagrodę w wysokości 2000 złotych oraz sprzęt rehabilitacyjny który trafił do Zakładu. Opiekuńczo Leczniczego w Celejowie.  Nagrodę dla szkoły  placówka wykorzystała w świetny sposób, tworząc miejsce do relaksu dla uczniów.

W ubiegłorocznej, jesiennej edycji naszej akcji wzięła udział rekordowa liczba szkół – 60 placówek w całej Polsce zbierało niepotrzebne ubrania. Kolejnym rekordem była ilość odzieży, która trafiła do drugiego obiegu – 53774 kilogramy! Rywalizacja była zacięta i trwała do ostatnich godzin. Szkoła Podstawowa w Piotrowicach na lubelszczyźnie zebrała 6170 kilogramów ubrań, o 70 kilogramów więcej, niż szkoła w Konieczkach na Śląsku. Doceniając zaangażowanie obu placówek (dodajmy – liczących po mniej niż 200 uczniów) przyznaliśmy im ex aequo pierwsze miejsce i nagrody po 2000 złotych.

 

Wiemy już, w jaki sposób szkoła w Piotrowicach wykorzystała otrzymane pieniądze. – Za otrzymaną nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych nasza szkoła na czele z Samorządem Uczniowskim zakupiła pufy wypoczynkowe oraz kanapy. Zorganizowaliśmy kącik czytelniczy w którym uczniowie mogą na przerwach korzystać z dostępnych czasopism oraz książek młodzieżowych a także na jednym z korytarzy ustawiliśmy zakupione stoliki do gier planszowych – informuje szkoła. Gratulujemy świetnego pomysłu.

 

Przypomnijmy; „Zrób Porządek w Szafie” odbywa się dwa razy w roku, wiosną i jesienią. Jej celem jest dawanie drugiego życia niepotrzebnym ubraniom, kształtowanie dobrych nawyków i edukacja ekologiczna. To inwestycja w przyszłość naszej planety. Laureaci konkursu otrzymują nagrody finansowe, a wszystkie szkoły, które uzbierają co najmniej tonę ubrań, dostają sprzęt rehabilitacyjny, który mogą przekazać osobom lub placówkom w swojej okolicy.

Niedawno ruszył nabór do wiosennej edycji. Na zwycięzcę czeka 2000 złotych, na zdobywców II i III miejsca – po 1000 złotych. Dodatkowo przekażemy 2000 złotych szkole, która zbierze najwięcej odzieży w przeliczeniu na jednego ucznia. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej Fundacji Eco Textil www.ecotextil.pl

 

Czekamy na wasze zgłoszenia!

Wcześniejsze wpisy

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję