5 kwietnia 2018
2018
Nasze Wasze historie

Koncert dla Kacpra

Ta historia poruszyła całą Polskę. 12 – letni Kacper z Poznania uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Najpierw trafił do szpitala, obecnie dochodzi do zdrowia w specjalnym ośrodku w Wielkopolsce. Niestety, chłopca dotknęła kolejna tragedia. Miesiąc temu, w wybuchu kamienicy na Dębcu w Poznaniu zginęła jego mama, z mieszkania zostały gruzy.

Wspaniale zachował się jego kolega z osiedla, Paweł, uczeń szkoły muzycznej przy ul. Głogowskiej. – Zaproponował, żeby dla Kacpra zorganizować charytatywny koncert. Nasi uczniowie podchwycili pomysł i impreza doszła do skutku – wyjaśnia Wojciech Michalski, dyrektor szkoły.

Wstęp był darmowy, w trakcie koncertu, w którym wystąpiła młodzież, zbierano pieniądze na pokrycie kosztów rehabilitacji 12 – latka. Do puszek wolontariuszy trafiło ponad 13 tysięcy złotych.

Tę wyjątkową inicjatywę wsparła również Fundacja Eco Textil. Jej przedstawicielka pojechała do Poznania, by przekazać na leczenie Kacpra kolejne 10 tysięcy złotych. Łącznie w środę zebrano ponad 23 tysiące!

Podziwiamy młodych poznaniaków za ich inicjatywę, Kacprowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

https://www.tvn24.pl/poznan,43/koncert-charytatywny-dla-kacpra-zebrano-ponad-13-tysiecy-zlotych,827213.html (http://www.tvn24.pl)

Wcześniejsze wpisy

  • 29 marca 2018

    Pomagamy Klaudii

    Klaudia była wysportowaną, towarzyską dziewczyną. Należała do zespołu tanecznego „Miraż” w Wodzisławiu Śląskim. Brała udział w Mistrzostwach Polski i Świata, zdobywała medale. 17 marca 2013 roku, w dniu swoich 16 urodzin,...

  • 23 marca 2018

    Gastronomik podsumowuje unijne projekty

    21 marca 2018 w Zespole Szkół Gastronomicznych odbyła się uroczystość „Projekty unijne w Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile”. Celem spotkania było przedstawienie projektów unijnych realizowanych w szkole. Po uroczystym rozpoczęciu...

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję