28 grudnia 2021
2021

Kule ortopedyczne

Kule ortopedyczne to sprzęt medyczny służący często osobą po kontuzjach dolnych kończyn. Często staja się naszym pierwszym podstawowym narzędziem do poruszania się po skomplikowanych operacjach i zabiegach. Są też bardzo pomocne przy skręceniach, czy zwichnięciach kostki, na które zimowa pora jesteśmy narażeni. Pomagają w naszej rekonwalescencji. Dają podparcie przy chodzeniu i pomagają w utrzymaniu równowagi. Odciążają niesprawną kończynę. Zwykle korzystamy z nich przez 2-3 miesiące zanim  nie wróci nasza sprawność.

Choć nie jest to najdroższy sprzęt, warto zwrócić uwagę, że po powrocie do pełnej sprawności kupione kule staja się zbyteczne i powstaje problem co z nimi zrobić.

Naprzeciw temu wychodzi nasza wypożyczalnia. kule udostępniamy bezpłatnie. Po powrocie do zdrowia kule wracają do wypozyczalni by za jakiś czas pomóc kolej osobie. Niedawno posiadaczem takich kul stał się Pan Dawid z województwa pomorskiego. Złożył wniosek w naszej wypożyczalni internetowej i już po paru dniach kurier dostarczył je prosto do domu.

Warto dodać że Fundacja Eco Textil wraz z partnerami tworzy sieć bezpłatnych wypozyczalni stacjonarnych. Ich list jest dostępna na naszej stronie. Wypożyczenie sprzętu w punktach stacjonarnych również jest bezpłatne.

 

Wcześniejsze wpisy

  • 27 grudnia 2021

    Ruch to zdrowie!

    Na spalenie świątecznych kalorii polecamy nic innego jak jazdę na rowerze.

  • 22 grudnia 2021

    Łóżko rehabilitacyjne już jest w Ostrowcu

    Nasze wielofunkcyjne łóżko rehabilitacyjne zostało odebrane przez Pana Krzysztofa z Ostrowca Świętokrzyskiego w województwa świętokrzyskiego. Z pewnością wspomoże proces  rekonwalescencji i poprawi komfort opieki nad chorym.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję