6 maja 2024
2024

Ostatni tydzień akcji Zrób porządek w szafie

Uwaga uwaga to już ostatni moment na mobilizacje w szkołach. Wiosenna edycja akcji porządkowania szaf jest na finiszu. Jeszcze wszystko jest możliwe, jak pokazały poprzednie zbiórki rywalizacja o nagrody może rozstrzygnąć się na ostatniej prostej. Dokładnie taka historia miała miejsce w jesiennej edycji. Różnica między dwiema szkołami, które miały najwięcej zebranej odzież wyniosła zaledwie 70 kilogramów. Rok temu rywalizacja toczyła się do ostatniego dnia odbiorów.

 

 

Co jeszcze można zrobić na tydzień przed zakończeniem zbiórki? Odpowiedź jest prosta – posprzątać domowe szafy, zachęcić do togo domowników, najbliższą rodzinę przyjaciół.  W szafach, półkach i szufladach z pewnością znajda się jeszcze niepotrzebne ubrania, buty zabawki i tekstylia domowe. Uczniowie w ten sposób wyrabiają prawidłowe nawyki ekologiczne i walczą o nagrody dla szkoły i potrzebujących z najbliższej okolicy.

Jak wygląda czołówka na tydzień przed zakończeniem akcji ?

Szkoła Podstawowa nr 35 w Bydgoszczy   2350 kg

Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Sikorskiego w Hyżnem  2340 kg

Szkoła Podstawowa nr4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu 2260 kg

Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Przybysławicach   1220 kg

Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Rycerce Górnej  1120 kg

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 41 w Warszawie 1080 kg

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Wschowie 1000 kg

Przypominamy, że ubrania można przynosić do 10 maja. Na szkoły które uzbierają najwięcej niepotrzebnej odzieży czekają nagrody finansowe. W tej edycji przewidzieliśmy również specjalna nagrodę na najbardziej zaangażowanej szkoły- czyli takiej w której zbiórka niepotrzebnych ubrań w przeliczeniu na jednego ucznia będzie największa. W tej kategorii każda szkoła ma takie same szansę na wygraną. Trzymamy za Was kciuki !

 

 

Wcześniejsze wpisy

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję