10 czerwca 2019

Razem dbamy o czysty Świat!

Niedawno mieliśmy przyjemność wziąć udział w pikniku pracowniczym firmy LPP (do niej należą popularne marki odzieży – Reserved, Cropp, Sinsay czy Mohito).

Właśnie pojawiła się nowa kolekcja eko – ubrań „Mohito Cares”, wyprodukowanych z materiałów pochodzących z recyklingu. Co więcej, każda sprzedana sztuka to jedno zasadzone drzewo!

Podczas imprezy pracownicy LPP wrzucali do naszych pojemników używaną odzież, przyniesioną z domów. Wietrzenie szaf przyniosło niesamowity efekt – w ciągu trzech godzin zebrano ponad pół tony ubrań!

Trafi do recyklingu. Fundacja Eco Textil podarowane tekstylia zamieniła na trzy trójkołowe rowery rehabilitacyjne, które dostarczyliśmy do Fundacji na Rzecz Osób Niepełnosprawnych – Bona Fide w Krakowie.

Dziękujemy za wspólną akcję i cieszymy się, że przybył nam kolejny partner, który ochronę środowiska stawia na pierwszym miejscu. Razem dbamy o czysty Świat!

Wcześniejsze wpisy

 • 4 czerwca 2019

  Rowery Trójkołowe dostępne w Wieluńskiej Wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego

  W ramach projektu „Centrum Usług Środowiskowych w powiecie wieluńskim” w II LO w Wieluniu, Zarząd Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego dokonał uroczystego otwarcia bezpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Zasoby wypożyczalni powiększyły się także o rowery rehabilitacyjne dzięki współpracy z panem Michałem Siemińskim z Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK w Łodzi.

 • 3 czerwca 2019

  Sprzęt Rehabilitacyjny w Świdnickim Hospicjum

  W Świdnickim Hospicjum prowadzonym przez TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ CHORYCH można już bezpłatnie wypożyczać między innymi wózki, balkoniki i kule. Przekazany sprzęt uzupełnił ofertę prowadzonej wypożyczalni. Bezpłatnie mogą z niego skorzystać osoby niepełnosprawne oraz chore zamieszkałe w Świdnicy i okolicy. Świdnickie Hospicjum dołączyło tym samy do prowadzonego przez Fundację Eco Textil i PCK programu wypożyczalnie rowerów trójkołowych i sprzętu rehabilitacyjnego.

 • 27 maja 2019

  VI Regionalny Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych Jarocin 2019

  22 maja w Jarocinie odbył się VI Regionalny Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych Jarocin 2019. W zmaganiach kolarskich udział wzięło kilkudziesięciu sportowców z wielkopolski. Fundacja Eco Textil już po raz czwarty bierze udział w tej fantastycznej inicjatywie. Na rowerach trójkołowych rozgrywane są konkursowe konkurencje, dzieciaki w swoich szkołach trenują na trójkołowcach, a podczas mitingu jeden z rowerów jest nagrodą główną.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję