22 czerwca 2018
2018
Rowery Eco Textil

Trójkołowce dla chętnych w Jastrowiu

21 czerwca, w pierwszym dniu lata tego roku Fundacja Eco Textil  reprezentowana przez Różę Klonowską przekazała Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno – Wychowawczemu im. Polskich Olimpijczyków w Jastrowiu 4 trójkołowe rowery dla osób z niepełnosprawnością w celu dzielenia się nimi z mieszkańcami regionu. Rowery posiadają zamontowany pojemny koszyk, w którym zmieszczą się zakupy. Są bardzo stabilne dzięki swojej masie oraz dwóm kołom z tyłu. Obniżona rama ułatwia wsiadanie i zsiadanie. Układ przekładni sprawia, że jazda nie wymaga dużego wysiłku, a rower ma bardzo mały promień skrętu.
Fundacja Eco Textil z Moniką Lipnicką – prezes, od 2017 roku tworzy stale rozwijającą się sieć bezpłatnych wypożyczalni rowerów rehabilitacyjnych. Umożliwiają one korzystanie z nich poza miejscem zamieszkania, na przykład w trakcie wakacji. Od dzisiaj bezpłatna wypożyczalnia rowerów trójkołowych rusza w Jastrowiu przy SOSW (ul. Wojska Polskiego 25). Koordynatorem wypożyczania trójkołowców jest Sylwia Czajka, z którą można się kontaktować pod nr tel. 606 779 256.

Trzeba dodać, że pieniądze na działalność Fundacja pozyskuje z recyklingu odzieży, zbieranej do kontenerów na terenie całego kraju. Od 2013 roku skupia się na realizacji autorskiego programu „Rower dla Niepełnosprawnego”. Tysiąc rowerów o wartości dwóch milionów złotych co roku trafia do beneficjentów Fundacji Eco Textil. Jak wspomagać Fundację? Prosta sprawa, z odzieży wrzucanej przez nas do kontenerów mamy rowery dla osób z niepełnosprawnością.
Korzystajmy z wypożyczalni.

 

http://www.soswjastrowie.pl/

Wcześniejsze wpisy

  • 14 czerwca 2018

    PCK podarowało rower rehabilitacyjny

    Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Brzegu kolejny raz przekazał nieodpłatnie trzykołowy rower rehabilitacyjny dla potrzebującego, młodego mieszkańca naszego miasta. Wręczenia roweru dokonał zarząd PCK w Brzegu wraz z burmistrzem Jerzym Wrębiakiem.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję