18 marca 2022
2022

Wraca akcja – Zrób porządek w szafie.

Wracamy z jedną z Waszych ulubionych akcji – Zrób porządek w szafie.

Wiosna za pasem czas na porządki. Zacznijmy od szafy!   Edukacja ekologiczna zawsze była ważna częścią naszej dzielności. To dzięki niepotrzebnym ubraniom tak wiele osób otrzymało wsparcie w postaci bezpłatnego korzystania ze sprzętu rehabilitacyjnego. Rowery trójkołowe, wózki balkoniki, aż po łózka rehabilitacyjne, które tak bardzo pomagają w powrocie do zdrowia i wspomagają proces rehabilitacji.

Akcja skierowana jest do szkół, którym bliskie są pojęcia takie jak ekologia czy recykling. Na czym polega ?

Do placówek, które zgłoszą się do udziału w programie, dostarczymy specjalne pojemniki na używaną odzież. Zadaniem uczestników – uczniów, ich rodziców i pracowników będzie przejrzenie swoich szaf i szafek z ubraniami. Te niepotrzebne będą mogli oddać do znajdujących się na terenie szkoły kontenerów. Niepotrzebne ubrania trafią  do drugiego obiegu lub dostaną szanse na nowe życie. Tegoroczna akcja zaczyna się 1 kwietnia- i potrwa do końca maja. Za zebrana odzież do szkoły trafi  sprzęt rehabilitacyjny.  Dla szkoły która zbierze najwięcej niepotrzebnych ubrań przewidziana jest dodatkowa niespodzianka!

Czekamy na Was!

Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy na adres fundacja@ecotextil.pl.

 

Wcześniejsze wpisy

  • 15 marca 2022

    Lubycza Królewska – łóżko dla Pana Michała

    Sprzęt oferowany przez wypożyczalnie prowadzoną przez  Fundacji EcoTextil trafił do Lubczycy Królewskiej w województwie Lubelskim, Pomoże w rehabilitacji i powrocie do zdrowia  Pana Michała,  który w ostatnim czasie przeszedł udar mózgu.

  • 14 marca 2022

    Specjalistyczne Centra Wspierające Edukację Włączającą

    10 marca na zaproszenie Zespołu placówek Edukacyjno wychowawczych uczestniczyliśmy w w inauguracji działania Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą”. Palcówka ze Skarżyska Kamiennej wraz z 22 innymi placówkami uczestniczy w pilotażu tego ogólnopolskiego projektu .

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję