20 kwietnia 2021
2021

Zrób porządek w szafie 2021. Zakończenie akcji w szkole z Kalisza

Pomimo pandemii, ogromnym sukcesem zakończyła się nasza akcja „Zrób porządek w szafie” organizowana we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno–Wychowawczym nr 1 w Kaliszu. Uczniowie zebrali aż 450 kg odzieży! Efektem projektu było przekazanie roweru trójkołowego dla Jarka – podopiecznego szkoły.

Przypominamy, na czym polegała akcja

Uczniowie, ich rodzice oraz pracownicy szkoły wrzucali niepotrzebną odzież do specjalnego kontenera, ustawionego na terenie Ośrodka. Po zakończonej zbiórce, nasza Fundacja odebrała zebraną odzież, która trafiła do sortowni, a następnie – trafi do recyklingu lub dostanie drugie życie.

Celem akcji było zwrócenie uwagi najmłodszego pokolenia na sprawę recyklingu odzieży, kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i ich rodziców. W zamian za zebraną odzież, Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy nr 1 w Kaliszu otrzymał trójkołowy rower rehabilitacyjny dla ucznia z niepełnosprawnością.

Ze względu na utrudnienia związane z epidemią, do akcji przystępują szkoły które same się zgłoszą,

I na nas też czekała bardzo miła niespodzianka. Prezes naszej Fundacji otrzymała od obdarowanego Jarka cały krzew róż. Razem z panią dyrektor podjęliśmy decyzję, że ten krzew zostanie posadzony na rabacie kwiatowej przed szkołą i będzie pamiątką wspólnych działań 😊 Teraz czekamy aż zakwitnie :)

Wcześniejsze wpisy

 • 19 kwietnia 2021

  Dzień rowerowy!

  Nasza rowerowa przygoda zaczęła się w Chlewiskach, tam podarowaliśmy pierwszy trójkołowiec, był to rok 2013, a nam towarzyszyły nam ogromne emocje i obawy. Dziś wiemy, że program Rower dla Niepełnosprawnego był strzałem w dziesiątkę. Tysiące niepełnosprawnych dzieci dzięki nam dostało szanse nauki jazdy na rowerze.

 • 7 kwietnia 2021

  Wypożyczalnia Internetowa -Wasze opinie

  Z ogromną radością i satysfakcją odbieramy Wasze opinie na temat naszej działalności, które utwierdzają nas w przekonaniu, że pomoc dociera tam, gdzie jest potrzebna, poprawiając jakość życia potrzebujących i ich rodzin.

 • 20 marca 2021

  Sezon rowerowy oficjalnie rozpoczęty!!!!

  Wczoraj w Bydgoszczy w Zespole Szkół nr 30  podczas święta szkoły "wiosna na sportowo" oficjalnie rozpoczęliśmy sezon rowery w naszej fundacyjnej społeczności. Nie bez przyczyny na to wydarzenie wybraliśmy to miejsce.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję