26 listopada 2021

224 wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Pruszczu Gdańskim

To już 8. punkt w województwie pomorskim!

 

We wtorek, w Urzędzie Gminy w Pruszczu Gdańskim odbyła się uroczystość przekazania specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. Sprzęt trafił do nowopowstałej bezpłatnej wypożyczalni, której siedzibą jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim z siedzibą w Cieplewie. To już 8. placówka tego typu w województwie pomorskim. A to wszystko jest możliwe dzięki odzieży, którą oddajemy do specjalnych pojemników.

 

Sprzęt dostępny w asortymencie wypożyczalni

W wypożyczalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim z siedzibą w Cieplewie dostępne są wózki, które pomagają w przemieszczaniu się osobom niepełnosprawnym motorycznie i kule ortopedyczne, wykorzystywane przez osoby po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych. Do dyspozycji są również chodziki rehabilitacyjne, ułatwiające chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego.

Jak wypożyczyć sprzęt?

Z asortymentu wypożyczalni mogą korzystać osoby potrzebujące na zasadzie wypożyczenia sprzętu na określony czas. Po sprzęt można zgłosić się osobiście, ale jest też możliwość dostawy sprzętu do domu pod podany adres na terenie Gminy Pruszcz Gdański.

Więcej informacji można uzyskać  w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim z siedzibą w Cieplewie lub dzwoniąc pod numer telefonu 539-692-707.

 

Sprzęt można wypożyczyć również poprzez stronę internetową

Przypominamy, że sprzęt można zamówić także online. Dodatkowo, w wypożyczalni internetowej do dyspozycji są również łóżka rehabilitacyjne z materacami przeciwodleżynowymi oraz rowery trójkołowe w trzech rozmiarach. Osoby potrzebujące mogą korzystać ze sprzętu całkowicie za darmo, pokrywają jedynie koszt dostarczenia i odebrania przesyłki.

 

Wcześniejsze wpisy

 • 24 listopada 2021

  Kolejne łóżko przekazane

  Kolejne łóżko przekazane! Tym razem dostarczyliśmy nasze wielofunkcyjne łóżko rehabilitacyjne do Lublina Pięciofunkcyjne łóżko rehabilitacyjne, to zaawansowany model na rynku, w pełni sterowany elektrycznie. Każde łóżko wyposażone jest w dwa...

 • 16 listopada 2021

  Oddawanie niepotrzebnych ubrań pomaga potrzebującym

  To właśnie dzięki recyklingowi tekstyliów, które trafiają do specjalnych kontenerów możemy wspierać potrzebujących? Wszystkie nasze wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego są formą pomocy osobom z niepełnosprawnościami, ale również sposobem na podziękowanie tym, którzy oddają odzież do kontenerów z logo PCK lub Fundacji Eco Textil.

 • 15 listopada 2021

  Łapiemy jesienne słońce

  Za nami długi weekend. Pogoda była łaskawa wielu z naszych cyklistów wykorzystało ten czas bardzo aktywnie. Kolarze mawiają,  ” Pogoda na rower może być dobra albo bardzo dobra”.  Taka aktywność,...

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję