10 marca 2020

Nasze Wasze historie – Wojtek Baran

Rozpoczynamy nasz nowy cykl “Nasze Wasze historie”. Będziemy w nim opowiadać o życiu podopiecznych naszej Fundacji, ich codzienności, przygodach, spędzaniu wolnego czasu, ale również o sposobach korzystania z naszego sprzętu. Zapraszamy do wspólnej wycieczki po świecie, w którym bariery istnieją tylko w naszych głowach :-)

Jako pierwszą przedstawiamy historię jedenastoletniego Wojtka, chłopca z zespołem Downa. Wojtek mieszka w Pustyni, w powiecie dębickim, jest uczniem Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. O możliwości korzystania z rowerka trójkołowego mama Wojtka dowiedziała się właśnie dzięki pracownikom szkoły.

Uroczyste przekazanie rowerów

Wojtek otrzymał sprzęt trzy lata temu – przedstawiciele naszej Fundacji odwiedzili szkołę chłopca, przywożąc pięć rowerów dla uczniów oraz tort, ponieważ trójkołowiec dla Wojtka, był dokładnie 3000. rowerem przekazanym osobie potrzebującej.  Uroczyste przekazanie rowerów odbyło się podczas szkolnego apelu. Najpierw policjant  wygłosił prelekcję na temat ,,Bezpiecznej jazdy na rowerze”, każdy uczestnik spotkania otrzymał odblask oraz ,,Mały kodeks drogowy”. Następnie przedstawiciele Fundacji przekazali dyrekcji pięć trójkołowych rowerków z niezbędnym wyposażeniem każdego rowerzysty: kaskiem, kamizelką oraz odblaskiem. Przekazane rowery sprawiły dzieciom oraz ich bliskim wielką radość – sprzęt był testowany już od pierwszych chwil po przekazaniu :) 3000 rower trafił właśnie do Wojtka

Trójkołowy rower był dla chłopca idealnym rozwiązaniem ze względu na płaskostopie i problemy z chodzeniem. Od tamtej pory, Wojtek dużo jeździ na rowerze po okolicy, szczególnie uwielbia wycieczki do pobliskiego lasu ze swoimi bliskimi.  Na co dzień chłopiec jest bardzo aktywnym i pogodnym dzieckiem – bierze udział w wydarzeniach sportowych, uczestniczy też w Akademii Małego Strażaka w Brzeźnicy.  Wojtek chętnie bierze też udział w różnych konkursach tanecznych i plastycznych, gdzie prezentuje swoją kreatywność oraz miłość do tańca.

Wojtek codziennie pokazuje swoim bliskim i kolegom, że niepełnosprawność nie przeszkadza mu w spełnianiu marzeń. Chłopiec realizuje swoje pasje, jest szczęśliwy i konsekwentnie dąży do upragnionych celów. Determinacji i pogody ducha może mu pozazdrościć niejeden strażak :)

 

Wcześniejsze wpisy

 • 9 marca 2020

  To już 8 lat…

  Aż trudno uwierzyć , że to już 8 lat. W marcu 2012 roku przekazaliśmy pierwsze wsparcie finansowe. Przez te osiem lat poznaliśmy tysiące uśmiechniętych dzieci i jeszcze więcej niezwykłych ludzkich historii. Dziś śmiało możemy powiedzieć - Mamy powody do dumy!
  Ponad 6000 przekazanych rowerów trójkołowych, 207 wypożyczalni stacjonarnych oraz nasze najnowsze dzieło -internetowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego z której skorzystało już 526 osób. Bez was byłoby to niemożliwe!

 • 2 marca 2020

  Mamy 500 wypożyczeń!

  Z radością informujemy, że nasza bezpłatna internetowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego ma już 500 wypożyczeń. Do potrzebujących trafiło już 330 łóżek medycznych, 60 wózków inwalidzkich, 60 rowerów rehabilitacyjnych, oraz 40 balkoników i 10 par kul ortopedycznych. Zachęcamy do korzystania z naszej darmowej oferty.

 • 26 lutego 2020

  Piękny dar fundacji Eco Textil dla specjalnego ośrodka w Kielcach

  W piątek w Ośrodku Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczym przy ulicy Chęcińskiej w Kielcach prezes Fundacji Eco Textil ze Skarżyska - Kamiennej, Monika Lipnicka, przekazała placówce specjalne łóżko medyczne. To nowoczesne, sterowane pilotem urządzenie z materacem przeciwodleżynowym, będzie służyć niepełnosprawnym podopiecznym ośrodka.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję