25 lipca 2018
2018

Niebawem w Olecku ruszy wypożyczalnia rowerów rehabilitacyjnych

20 lipca o godz. 19.20 na scenie koncertowej „Przystanku Olecko” (Plac Wolności) przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża uroczyście przekażą trzy trójkołowe rowery rehabilitacyjne na potrzeby mieszkańców gminy Olecko. Docelowo trafią do wypożyczalni prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku. Rowery pozwalają na aktywne i przyjemne spędzanie czasu wolnego, a także przyczyniają się do szybszej i efektywniejszej rehabilitacji.

Koszt rowerów przekracza kwotę 2000 tys. zł /najdroższy dla dorosłych to 2380 zł/. By sfinansować akcję PCK wykorzystuje m.in. odzież pozyskaną z kontenerów. Część tekstyliów przekazywana jest dla osób potrzebujących, a część jest sprzedawana.

Rowery udostępnia  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku
ul. Park 1
19 – 400 Olecko
tel. +87 520 20 48

źródło: www.um.olecko.pl

Wcześniejsze wpisy

 • 24 lipca 2018

  Darmowy rower dla osób niepełnosprawnych w Sopocie

  Sopot dbając o osoby niepełnosprawne, umożliwia im korzystanie za darmo ze specjalnych trójkołowych rowerów. Cztery takie pojazdy zostały przekazane sopockiemu MOSiR nieodpłatnie przez Fundację Eco Textil od Was dla Was. Wszystko w ramach programu „Rower dla Niepełnosprawnego”.

 • 23 lipca 2018

  Rehabilitacja na trzech kółkach. Węgorzewo

  Trzy trójkołowe rowery trafiły do wypożyczalni rowerów prowadzonej w ekomarinie przez węgorzewską Spóldzielnię Socjalną Węgorzewianka. Trzy kółka niech Państwa nie zmylą: to specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny przeznaczony dla osób starszych, ale też borykających się z wadami postawy czy innymi dolegliwościami układu ruchu, przy których zaleca się wzmacnianie siły mięśni.

 • 12 lipca 2018

  W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości

  Rowery terapeutyczne otrzymał punkt przedszkolny i placówka terapeutyczna Niebieski Krokodyl w Szczecinie. Z tej okazji wychowankowie wraz z rodzinami, opiekunami i grupą animacyjną świętowali na Festynie Rodzinnym.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję