7 stycznia 2019

Przy ul Łaskiej 62 w Pabianicach działa wypożyczalnia rowerów trójkołowych

Wypożyczalnia została ostała otwarta w piętek, 4 stycznia w Spółdzielni Socjalnej Zielone Pabianice. Wypożyczalnia to pomysł i inicjatywa Małgorzaty Grabarz, prezeski Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach.

To rehabilitacyjne rowery trójkołowe. Mają swoją wagę, bo muszą być stabilne. Pojazdy dla dorosłych są w stanie udźwignąć ciężar do 110 kg.

Rowery o łącznej wartości około 17.000 zł to darowizna Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK. Zostały przekazane do PCK przez Fundację Eco Textil „Od Was dla Was” w ramach realizowanego programu „Rower dla niepełnosprawnego” i działań charytatywnych i prospołecznych.

– Eco Textil w ten sposób dziękuje nam za umożliwienie rozstawienia w mieście pojemników na używaną odzież, na których jest logo PCK – informuje Małgorzata Grabarz.

Spółdzielnia Socjalna Zielone Pabianice podjęła się wypożyczania tych rowerów zgodnie z opracowanym regulaminem.

Kto będzie mógł z nich skorzystać?

– Osoby z niepełnosprawnością narządów ruchu – tłumaczy Grabarz. – Trzeba będzie przedstawić zaświadczenie o niepełnosprawności.

Rower będzie można “dostać” na 14 dni z możliwością przedłużenia na kolejne 7 dni. Wypożyczenie jest bezpłatne.

– Po tym czasie trzeba będzie rower zwrócić, ale będzie można go ponownie wypożyczyć – dodaje.

Korzystający z pojazdów będzie musiał o niego dbać. Za umyślne uszkodzenie trzeba będzie niestety zapłacić.

– Wypożyczalnia rowerów dla osób niepełnosprawnych to kolejne działanie w naszym mieście w systemie wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym – dodaje Małgorzata Grabarz.

Prezeska ma już na oku następne miejsce na wypożyczalnię, gdzie mogłaby postawić kolejnych 5 rowerów.

Wypożyczalnia będzie czynna w dni robocze w godz. 9.00–17.00, a od maja 2019 planowane jest poszerzenie godzin funkcjonowania.

źródło: www.zyciepabianic.pl

Wcześniejsze wpisy

 • 31 grudnia 2018

  Wzruszające zakończenie roku 2018

  Pod wieloma względami rok 2018 dla wszystkich osób wspierających działania Fundacji był bardzo pracowity ale i równie bardzo owocny. Historia którą chcemy przedstawić doskonale podsumowuje realizowany przez fundację projekt tworzenia bezpłatnej sieci wypożyczalni rowerów trójkołowych. Choć na samo podsumowanie rocznej intensywnej pracy przyjdzie jeszcze czas - to historia Pana Jana z Poznania pokazuje jak bardzo takie miejsca są potrzebne.

 • 14 grudnia 2018

  Tyle radości w Gminie Czerwonak!

  Przedświąteczny czas obfituje w wiele inicjatyw mających na celu pomoc osobom starszym i niepełnosprawnych. Tym razem nasze rowery trafiły do mieszkańców Gminy Czerwonak. Wiemy, że sprawiły dzieciakom bardzo dużo radości. Dla nas to kolejny dowód że program Rower Dla Niepełnosprawnego to strzał w dziesiątkę! Blisko 5500 rowerów trafiło już do niepełnosprawnych w całej Polsce.

 • 11 grudnia 2018

  80-ta wypożyczalnia rowerów w Olkuszu

  Olkusz to osiemdziesiąty punkt na naszej rowerowej mapie. Choć za oknem można już spotkać pierwszy śnieg, my stale rozbudowujemy sieć bezpłatnych wypożyczalni rowerów . Zapraszamy do współpracy partnerów z kolejnych miast.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję