18 sierpnia 2020

Rowerem na Hel

Kolejna akcja rowerowa w Kaliszu z udziałem naszych trójkołowców. W niedzielę w trasę z Kalisza na Hel ruszyła wyprawa zapalonych cyklistów z  z grupy “Wigry Składaki dobre Chłopaki”. Panowie pokonają trasę  460 km w pięć dni na “składakach” – co będzie nie lada wyzwaniem, a wszytko po to aby uzbierać środki na leczenie i rehabilitację 6-letniej Ani.

Pomysł akcji pojawił się wczesną wiosną.  Ania jest uczennicą Szkoły Podstawowej specjalnej w Kaliszu, z która Fundacja współpracuje od wielu lat. W placówce działa pierwsza bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego – głównego programu realizowanego  przez Eco Textil.

Każda inicjatywa z rowerami w tle jest nam szczególnie bliska.  Pokazuje jak świat osób niepełnosprawnych naturalnie wpisuje  się w codzienne funkcjonowanie nas wszystkich i sprawia, że osoby niepełnosprawne mogą na równych prawach uczestniczyć w życiu społecznym.   – mówi  Monika Lipnicka prezes Fundacji.

Fundacja Eco Textil przekazała na ten cel rower trójkołowy, choć sama Ania nie może z niego  samodzielnie skorzystać, to i tak rower pomoże w jej rehabilitacji.  Akcji towarzyszy zbiórka charytatywna, a rower trójkołowy  zostanie przekazany na licytację.

Wyprawę rowerową można na bieżąco obserwować na Facebook -wym profilu  “Wigry Składaki dobre Chłopaki”

A tak wyglądał start w Kaliszu

zdjęcia : Fakty Kaliskie

Wcześniejsze wpisy

 • 6 sierpnia 2020

  “Wymień stary plecak na nowy” – wspólna akcja Eco Textil i Auchan

  6 sierpnia rozpoczęła się akcja „Wymień stary plecak na nowy”. Do 16 sierpnia w hipermarketach Auchan klienci, którzy oddadzą stary plecak szkolny lub tornister do Punktu Obsługi Klienta, w zamian otrzymają specjalny bon, upoważniający do zakupu nowego plecaka z 50 procentową zniżką! Pieniądze uzyskane z recyklingu zostaną spożytkowane na zakup trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych.

 • 5 sierpnia 2020

  208 Wypożyczalnia w Stargardzie

  W budynku szpitala rehabilitacyjnego, przy ulicy Staszica można już bezpłatnie wypożyczać sprzęt. Do dyspozycji mieszkańców Stargardu dostępne są wózki, rowery trójkołowe, balkoniki i kule. Zainteresowani mogą zgłaszać się do w Biurze Polityki Społecznej.

 • 7 lipca 2020

  Nowe trójkołowce na wyposażeniu Zespołu Szkół nr 5 i Szkoły Podstawowej Specjalnej

  Uczniowie stargardzkiej „Piątki” oraz Szkoły Podstawowej Specjalnej będą mogli korzystać z trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych, przekazanych obu placówkom przez Fundację Eco Textil. To efekt współpracy Powiatu Stargardzkiego z fundacją, której prezesem jest Monika Lipnicka. Przekazanie obu pojazdów miało miejsce w obecności Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej i Wicestarosty Joanny Tomczak oraz Agnieszki Krętkowskiej, Dyrektor Biura Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję