6 sierpnia 2020
Inne inicjatywy

“Wymień stary plecak na nowy” – wspólna akcja Eco Textil i Auchan

6 sierpnia rozpoczęła się akcja „Wymień stary plecak na nowy”. Do 16 sierpnia w hipermarketach Auchan klienci, którzy oddadzą stary plecak szkolny lub tornister do Punktu Obsługi Klienta, w zamian otrzymają specjalny bon, upoważniający do zakupu nowego plecaka z 50 procentową zniżką!

Stare plecaki w dobrym stanie otrzymają „drugie życie” i posłużą innym. Te zniszczone zostaną w stu procentach poddane recyklingowi. Tym zajmie się nasza fundacja.

 

Co więcej, pieniądze uzyskane z recyklingu zostaną spożytkowane na zakup trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych, które trafią do wybranych placówek specjalnych i szkół integracyjnych, w których uczą się niepełnosprawne dzieci.

– Chcemy ograniczyć liczbę odpadów i sprawić, by rzeczy w dobrym stanie jak najdłużej służyły ludziom, zamiast trafić na wysypiska. Te zużyte zostaną przetworzone na surowce wtórne i ponownie, już w innej postaci, trafią do obiegu. Chcemy udowodnić, że nic nie musi się marnować i zachęcić ludzi do odpowiedzialności za środowisko i naturalne zasoby. W dodatku rodzice będą mogli kupić swoim pociechom nowe plecaki za pół ceny, co z pewnością ma znaczenie dla domowych budżetów – mówi Monika Lipnicka, prezes Fundacji Eco Textil.

– Bardzo się cieszymy ze współpracy z Auchan. Wspólnie pokazujemy, że ideę „zero waste” da się wprowadzić w życie z korzyścią dla przyrody i nas wszystkich – dodaje Monika Lipnicka.

 

Zapraszamy do udziału w programie „Wymień stary plecak na nowy”.

Wcześniejsze wpisy

 • 5 sierpnia 2020

  208 Wypożyczalnia w Stargardzie

  W budynku szpitala rehabilitacyjnego, przy ulicy Staszica można już bezpłatnie wypożyczać sprzęt. Do dyspozycji mieszkańców Stargardu dostępne są wózki, rowery trójkołowe, balkoniki i kule. Zainteresowani mogą zgłaszać się do w Biurze Polityki Społecznej.

 • 7 lipca 2020

  Nowe trójkołowce na wyposażeniu Zespołu Szkół nr 5 i Szkoły Podstawowej Specjalnej

  Uczniowie stargardzkiej „Piątki” oraz Szkoły Podstawowej Specjalnej będą mogli korzystać z trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych, przekazanych obu placówkom przez Fundację Eco Textil. To efekt współpracy Powiatu Stargardzkiego z fundacją, której prezesem jest Monika Lipnicka. Przekazanie obu pojazdów miało miejsce w obecności Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej i Wicestarosty Joanny Tomczak oraz Agnieszki Krętkowskiej, Dyrektor Biura Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego.

 • 22 czerwca 2020

  Zrób porządek w szafie – udana akcja mimo epidemii

  Zakończyła się tegoroczna edycja akcji Fundacji Eco Textil „Zrób porządek w szafie”. Jej celem było zwrócenie uwagi najmłodszego pokolenia na sprawę recyklingu odzieży, kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i ich rodziców, oraz zbiórka niepotrzebnych ubrań. Zebraliśmy 9500 kg niepotrzebnej odzieży.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję