4 marca 2019
2019

Sześć trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych na wypożyczenie trafiło do Kętrzyna

Od czterech lat Polski Czerwony Krzyż prowadzi ogólnopolską akcję „Tekstylia” polegającą na rozstawieniu pojemników na używaną odzież. Ubrania z tych pojemników trafiają do najbardziej potrzebujących, a ewentualna nadwyżka trafia na sprzedaż. Między innymi z pozyskanych w ten sposób środków kupowane są trójkołowe rowery rehabilitacyjne.

Od 2018 roku PCK w porozumieniu z samorządami tworzy wypożyczalnie tego typu rowerów, z których bezpłatnie mogą korzystać osoby niepełnosprawne.

W środę (27 lutego) Warmińsko – Mazurski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Olsztynie przekazał 6 trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych (po dwa duże, średnie i małe) samorządowi Kętrzyna. Z rowerów będą mogli korzystać zarówno turyści jak i mieszkańcy miasta. Wypożyczalnia będzie funkcjonować już od marca w Informacji Turystycznej przy Placu Józefa Piłsudskiego 10 A.

W uroczystym przekazaniu rowerów przy ławeczce Wojciecha Kętrzyńskiego uczestniczyli przedstawiciele Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża z jego dyrektor Dorotą d`Aystetten oraz koordynatorem akcji pro-ekologicznych Sławomirem Kowalikowskim. Władze samorządowe miasta, które przyjmowały dar, reprezentowali: Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka, Zastępca Burmistrza Maciej Wróbel oraz Przewodniczący Rady Miasta Rafał Rypina.

Rowery rehabilitacyjne nie były w Kętrzynie jedynymi tego typu pojazdami. Przed dwoma laty przekazano – wówczas osobom indywidualnym – trzy tego typu rowery (na dzień dzisiejszy w gminie i mieście łącznie 11). Średni koszt jednego roweru, to kwota około 2100 zł. Każdy rower ma trzy koła, specjalnie wyprofilowaną ramę i przerzutki usytuowane w manetce.

źródło : www.nmketrzyn.pl

Wcześniejsze wpisy

 • 12 lutego 2019

  W Lesznie z wielką pompą otworzono wypożyczalnię rowerów

  Z dużą pompą niepubliczna szkoła Totus Tuus z Leszna rozpoczeła w piątek przygotowania do otwarcia leszczyńskiej wypożyczalni rowerów dla niepełnosprawnych. Przyjęcie nowych pojazdów poprzedziło przedstawienie w wykonaniu podopiecznych i ich spotkanie z babciami i dziadkami.

 • 31 stycznia 2019

  Wypożyczalnia Gudowo – Zachodniopomorskie

  Kolejne miejsce na rowerowej mapie Polski to Gudowo koło Drawska Pomorskiego. W Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Gudowie i działające w nim Stowarzyszenie "Radość Życia" od dziś można już wypożyczać rowery !!!

 • 28 stycznia 2019

  Wielka Orkiestra Kudłatej Pomocy

  Pod taką nazwą Hufiec Pracy w Skarżysku - Kamiennej po raz kolejny zorganizował zbiórkę dla schroniska dla psów "Baros" w Suchedniowie. 23 stycznia delegacja Hufca z komendantem Marzeną Zajączkowską oraz wychowawcą Justyną Warwas przekazała schronisku zebrane dary.Zebrano dużą ilość karmy, koców, zabawek i innych potrzebnych psiakom rzeczy.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję