21 lipca 2021
2021

Toruń wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Od początku lipca w Toruniu można bezpłatnie wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny, to duże udogodnienie dla osób z niepełnosprawnością lub dla osób starszych. Punkt prowadzi Centrum Aktywności Lokalnej przy ulicy Grunwaldzkiej.

Organizacja pierwszego punktu ( już wiemy że będą kolejne) przy współpracy z Wydziałem Zdrowia i Polityki Społecznej UM Toruń. Do dyspozycji osób potrzebujących są rowery trójkołowe, wózki inwalidzkie balkoniki i kule. Sprzęt można zarezerwować pod numerem telefonu  794-687-133. Wypożyczenie jest bezpłatne.

 

Fundacja Eco Textil współtworzy wraz z partnerami sieć takich punktów w całej Polsce obecnie jest ich blisko 230. List punktów wraz z danymi kontaktowymi jest dostępna na naszej stronie www.ecotextil.pl

Wcześniejsze wpisy

 • 1 lipca 2021

  Wiosenno-letnia edycja akcji „Zrób porządek w szafie” za nami

  Pomimo pandemii, tegoroczna odsłona wiosenno-letniej akcji „Zrób porządek w szafie”, przeprowadzona w sześciu szkołach, zakończyła się ogromnym sukcesem. Placówkom z Knurowa, Konstancina-Jeziorny, Rychwału, Kalisza, Lublina i Stargardu należą się ogromne brawa – razem zebraliście prawie 6 ton odzieży używanej – a wszystko to w szczytnym celu!

 • 16 czerwca 2021

  Wypożyczalnia Suwałki

  Od miesiąca sprzęt rehabilitacyjny bezpłatnie mogą wypożyczać mieszkańcy Suwałk. Punkt działa przy ulicy Wesołej 22 od poniedziałku do piątku od 9:00 do 16:00.

 • 10 czerwca 2021

  Zrób porządek w szafie – zakończenie akcji w szkole z Konstancina-Jeziorny

  Kolejna akcja zorganizowana we współpracy ze szkołą już za nami! Tym razem niepotrzebną odzież zbierali uczniowie, rodzice i nauczyciele American School of Warsaw z Konstancina-Jeziorny. Dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu do kontenera ustawionego na terenie placówki trafiły ponad dwie tony odzieży! Efektem projektu było przekazanie specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego dla podopiecznych miejscowego Domu Pomocy Społecznej.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję