6 sierpnia 2018
2018
Rowery Eco Textil

Trójkołowe rowery dla niepełnosprawnych w Ostrowcu Świętokrzyskim

Do Stowarzyszenia na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych „Źródło” w Ostrowcu Świętokrzyskim w środę 1 sierpnia trafiło pięć trójkołowych rowerów. Symbolicznego przekazania sprzętu dla niepełnosprawnych, w imieniu fundacji Eco Textil od Was dla Was, dokonał prezes Oddziału Rejonowego PCK w Ostrowcu Świętokrzyskim- Stanisław Fiolik.

Fundacja Eco Textil skupia się na realizacji autorskiego programu „Rower dla Niepełnosprawnego, a pieniądze na swoją działalność pozyskuje z recyklingu odzieży zbieranej  do kontenerów na terenie całej Polski. W ramach programu Fundacja przekazała bezpłatnie osobom niepełnosprawnym, szkołom i placówkom opiekuńczo-edukacyjnym blisko 5 tysięcy specjalnych, rehabilitacyjnych rowerów o wartości ponad 10 mln zł. 
Fundacja Eco Textil  od sierpnia  2017 r. tworzy stale rozwijającą się sieć bezpłatnych wypożyczalni rowerów rehabilitacyjnych. Umożliwiają one korzystanie z nich poza miejscem zamieszkania. Wypożyczanie odbywa się na zasadzie „z ręki do ręki”, a użytkownicy kontaktują się z koordynatorem wypożyczalni i bezpośrednio przekazują sobie rowery. Jednorazowy okres wypożyczania to maksymalnie 2 tygodnie z możliwością przedłużenia, o ile nikt nie następny nie czeka w kolejce.

Rowery dostępne są w 3 rozmiarach dla dzieci przedszkolnych, osób o wzroście do 150 cm oraz osób o wzroście powyżej 155 lub większą wagą. Sprzęt jest stabilny dzięki dwóm kołom z tyłu, a obniżona rama ułatwia wsiadanie i zsiadanie. Układ przekładni sprawia, że jazda nie wymaga dużego wysiłku i ma mały promień skrętu. Rowery posiadają  zamontowane koszyki, w których można przewozić m.in. zakupy. Dzięki temu wszystkiemu są doskonałym sprzętem dla osób niepełnosprawnych.

Relacja z otwarcia : www.lokalnatelewizja.pl

 

Od 1 sierpnia 2018r. bezpłatnie wypożyczalnia rowerów trójkołowych działa  w Ostrowcu Świętokrzyskim przy Zespole Szkół Specjalnych, ul. Iłżecka 33.

Wcześniejsze wpisy

  • 31 lipca 2018

    O rowerach wieczorową porą

    W sobotę 28 lipca na zaproszenie redaktor Agnieszki Lipki - Barnett byliśmy gośćmi programu "Wieczór RDC" w Radiu Dla Ciebie. W studiu przy ulicy Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie mieliśmy możliwość opowiedzieć o działalności naszej fundacji, w szczególności o programie tworzenia Bezpłatnych Wypożyczalni Rowerów Rehabilitacyjnych.

  • 30 lipca 2018

    3 w lubelskim 30 w kraju

    W piątek, 27 lipca w Radzyniu otwarto pierwszą w okolicy, a trzecią w województwie lubelskim wypożyczalnię rowerów dla osób niepełnosprawnych. Pojazdy pozyskało stowarzyszenie „Ósmy Kolor Tęczy” we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem. Mają wspierać rehabilitację osób z problemami ruchowymi. Od dziś można je bezpłatnie wypożyczać na wybrane godziny w siedzibie fundacji przy ul. Parkowej - w tak zwanej „wodomistrzówce”.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję