10 maja 2018
Nasze Wasze historie

Ukradli chłopcu rower – dostał od nas drugi

Ta informacja wywołała niedowierzanie i oburzenie w całej Polsce. Cierpiącemu na porażenie mózgowe 19 – letniemu Pawłowi Żyłce z Nowej Soli ktoś ukradł rower rehabilitacyjny. Pojazd służył mu przez cztery lata.

Na pewno czuję żal, że ktoś mógł ukraść coś, co mi ułatwiło życie. Trudno coś powiedzieć, ale na pewno zawiodłem się na życiu, na ludziach, którzy pokazali, że potrafią być źli – mówił Paweł reporterowi tygodnika Krąg.

Mieszkańcy Nowej Soli zorganizowali zbiórkę na zakup nowego. Kiedy dowiedzieliśmy się o tym, co spotkało nastolatka, postanowiliśmy wspólnie z nowosolskim oddziałem PCK pomóc. Na początku maja Paweł dostał nowy, trójkołowy rower rehabilitacyjny na własność.

– Kiedy usłyszałam, że Paweł dostanie rower, zaniemówiłam. To wielka radość, że są dobrzy ludzie, którzy chcą pomagać innym – mówiła podczas przekazania pani Magdalena, mama Pawła.

Za pieniądze ze zbiórki będzie kupiony GPS – lokalizator rowerowy i profesjonalne zabezpieczenie, by zabezpieczyć pojazd przed kradzieżą.

Mieszkańcom Nowej Soli gratulujemy otwartych serc, Pawłowi życzymy, by rower Fundacji Eco Textil służył jak najlepiej.

Wcześniejsze wpisy

 • 8 maja 2018

  Aktywna Majówka z Eco Textil

  Oliwia Antecka to nasza cyklista z 2015 roku. Kiedy otrzymała od nas swój wymarzony rower rodzice pisali : Oliwia aktywnie spędza czas zupełnie tak jak zdrowe dzieci. W końcu może się cieszyć jazdą na rowerze i codzienną rehabilitacją
  Pod koniec kwietnia pomogliśmy spełnić jej kolejne marzenie. Wraz z upływem lat dotychczasowy pojazd stał się za mały i dziewczynka otrzymała rower w większym rozmiarze. Z poprzedniego modelu obecnie korzysta jej kolega ze szkoły .

 • 30 kwietnia 2018

  Trzy rowery, trzy historie

  W piątek w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej (działa tam jedna z naszych wypozyczalni rowerów rehabilitacyjnych) przekazaliśmy kolejne trzy trójkołowce potrzebujących. Każdy innego rozmiaru, każdy dla niepełnosprawnego z innymi problemami.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję