18 marca 2020

Węgorzyno – współpraca na wielu płaszczyznach

W ubiegłym tygodniu do Węgorzyna dotarło łóżko rehabilitacyjne, zostanie przekazane jednej z mieszkanek opiekującej się chorą mamą. W imieniu rodziny sprzęt odebrał pan Łukasz Nowicki, koordynator punktu obsługi osób niepełnosprawnych działającego przy urzędzie miasta, a cała akcja odbyła się pod czujnym okiem pani Burmistrz Moniki Kuźmińskiej. Dokładnie w tym samy punkcie od kilku miesięcy funkcjonuje też wypożyczalnia drobnego sprzętu. Balkoniki, kule i wózki inwalidzkie fundacja przekazała na działalność wypozyczalni w zeszłym roku.

Przykład Węgorzyna pokazuje jak szeroka ofertę współpracy umożliwia fundacja. Mieszkańcy Węgorzyna mogą wypożyczyć  sprzęt bezpłatnie bezpośrednio w punkcie obsługi osób niepełnosprawnych,  w tym samym miejscu mogą uzyskać pomoc i informacje w jaki sposób można wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne ( ten sprzęt dostępny jest tylko w wypożyczalni internetowej www.ecotextil.pl\wypozyczalnia ).

Najnowszym elementem współpracy jest udział szkoły podstawowej w Węgorzynie w akcji  ekologicznej “Zrób porządek w szafie”, która ma na celu propagowanie postaw ekologicznych oraz zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką recyklingu odzieży.  W całej Polsce do akcji przyłączyło się 20 szkół, każda która zbierze 500 kg odzieży otrzyma rower trójkołowych, który będzie można przekazać wybranej osobie niepełnosprawnej. Akcja “Zrób porządek w szafie” łączy w jedna całość specyfikę funkcjonowania fundacji, ponieważ środki na działalność pochodzą właśnie z recyklingu niepotrzebnej odzieży.

Wypożyczalnia w Węgorzynie czynna jest w poniedziałek 7:30-17:00, piątek 7:30-14:00, w pozostałe dni 7:30-15:30.

Punkt Obsługi Osób Niepełnosprawnych ul. Sosnowskiego 5, Węgorzyno

dostępność sprzętu można sprawdzić telefonicznie pod nr tel. 573003932

 

Wcześniejsze wpisy

 • 12 marca 2020

  Wieść o naszej wypożyczalni niesie się szerokim echem!

  Bardzo cieszymy się, że media tak chętnie podejmują temat pomocy osobom niepełnosprawnym - dzięki temu wielu potrzebujących może dowiedzieć się o naszej bezpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.

 • 10 marca 2020

  Nasze Wasze historie – Wojtek Baran

  Rozpoczynamy nasz nowy cykl “Nasze Wasze historie”. Będziemy w nim opowiadać o życiu podopiecznych naszej Fundacji, ich codzienności, przygodach, spędzaniu wolnego czasu, ale również o sposobach korzystania z naszego sprzętu. Zapraszamy do wspólnej wycieczki po świecie, w którym bariery istnieją tylko w naszych głowach.

 • 9 marca 2020

  To już 8 lat…

  Aż trudno uwierzyć , że to już 8 lat. W marcu 2012 roku przekazaliśmy pierwsze wsparcie finansowe. Przez te osiem lat poznaliśmy tysiące uśmiechniętych dzieci i jeszcze więcej niezwykłych ludzkich historii. Dziś śmiało możemy powiedzieć - Mamy powody do dumy!
  Ponad 6000 przekazanych rowerów trójkołowych, 207 wypożyczalni stacjonarnych oraz nasze najnowsze dzieło -internetowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego z której skorzystało już 526 osób. Bez was byłoby to niemożliwe!

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję