13 stycznia 2020

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – pobity nowy rekord!

28 finał wielkiego grania w pomaganie już za nami. Choć to dopiero szacunkowe wyniki, wiemy że padł kolejny rekord, 115 mln zł zebranych podczas kwesty ulicznej, licytacji oraz wpłat indywidualnych. Tegoroczne hasło to”Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. Nowoczesny sprzęt medyczny trafi na szpitalne oddziały dziecięce, specjalizujące się w szczegółowej diagnostyce oraz kompleksowo zajmujące się leczeniem najciężej chorych dzieci. Jak co roku swoją cegiełkę do “fundacyjnej puszki WOŚP ” dodała Fundacja Eco Textil.

Byliśmy obecni na licytacjach prowadzonych przesz sztab zlokalizowany przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej, oraz tradycyjnie już W Kieleckim Centrum Kultury.

Wylicytowane przedmioty to porcelanową figurkę Pożegnanie z Afryką z manufaktury AS Ćmielów, Kalendarz z pracami Ryszard Rosińskiego oraz zestaw szklanek ręcznie grawerowanych szklanek. Łączna kwota wylicytowanych przedmiotów przekroczyła  3000 zł.

Tegoroczny  finał obfitował w wiele rekordów, zebrana kwota była wyższa od ubiegłorocznej zarówno w Skarżysku jak i Kielcach, choć najbardziej cieszy rekord ogólnopolski ponad 115 mln zł.

Wcześniejsze wpisy

 • 18 grudnia 2019

  Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego numer 200 w Gdyni

  Kolejny sukces, który świętujemy wspólnie z mieszkańcami Gdyni. To właśnie w tym mieście, dzięki współpracy z Urzędem Miejskim i Stowarzyszenia Cool-awi wraz z naszym partnerem Polskim Czerwonym Krzyżem uruchomiliśmy dwusetną bezpłatna wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Z rowerów, wózków, balkoników czy kul będą mogli skorzystać zarówno mieszkańcy jak i turyści, którzy chętnie odwiedzają tę część Polski.

 • 28 listopada 2019

  Finał 8 edycji Top Model- zwyciężył Dawid!!!

  Ogromne emocje, wielka radość i chwile, które zapamiętamy na długo - tak można opisać doświadczenie towarzyszące nam podczas finału Top Model. My też mieliśmy spory udział w tej edycji programu - część jednego z odcinków była kręcona w sortowni w Skarżysku-Kamiennej! Dawid swoją osobowością i charyzmą udowodnił, że osoby z (nie)doskonałościami mogą spełniać marzenia!!!

 • 25 listopada 2019

  Wyróżnienie dla Fundacji

  22 listopada podczas uroczystej gali 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża Fundacja Eco Textil została wyróżniona przez Świętokrzyski Oddział PCK . "Za wieloletnią współpraca, wspieranie humanitarnej działalności i popularyzowanie idei czerwonokrzyskich oraz przyczynianie się do realizacji zadań na rzecz rozwoju Polskiego Czerwonego Krzyża " - zapisano na uroczystym podziękowaniu.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję