10 października 2018
2018
Rowery Eco Textil

Wypożyczalnia rowerów MGOSiR wzbogaciła się o rehabilitacyjne „trójkołowce”

Wypożyczalnia rowerów Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piszu wzbogaciła się o trzy rowery przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Jak zapewniają przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża, do Gminy Pisz mogą trafić kolejne „trójkołowce”.

Rowery rehabilitacyjne zostały uroczyście przekazane Burmistrzowi Pisza 2 września br. podczas tegorocznego Święta Plonów. Trzy „trójkołowce”, w trzech rozmiarach wzbogaciły wypożyczalnię rowerów MGOSiR funkcjonującą przy Pływalni Miejskiej w Piszu. Ze sprzętu przekazanego przez PCK bezpłatnie korzystać mogą dzieci, młodzież oraz niepełnosprawni dorośli. Pieniądze na ten szczytny cel pochodziły ze środków uzyskanych ze zbiórki tekstyliów do pojemników PCK i Fundacji Eco Textil.

Specjalne rowery rehabilitacyjne przekazane zostały z myślą o osobach z orzeczonym stopniem niepełnosprawności ruchowej. Trójkołowce można wypożyczać nieodpłatnie, zgodnie z regulaminem wypożyczalni MGOSiR w Piszu. Na początku sprzęt będzie wypożyczany na okres tygodnia, gdyż ważne jest by chętni sprawdzili, czy będą w stanie swobodnie skorzystać z rowerów, poradzą sobie z ich użytkowaniem i odpowiednim zabezpieczeniem.

Wypożyczalnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 – 15:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10:00 – 14:00. Kontakt biuro:   tel. 87 4232823, mail: mgosirpisz@wp.pl , pływalnia: 87 423 23 93 -ZAPRASZAMY.

 

źródło: http://www.pisz.pl

Wcześniejsze wpisy

 • 1 października 2018

  Wypożyczalnia w Lubsku już działa!

  21 września 2018 roku, przy przystani kajakowej nad zalewem „Karaś”, zostały przekazane do użytku mieszkańców gminy specjalne rowery dla osób niepełnosprawnych, ufundowane przez Fundację ECOTEXTIL oraz Polski Czerwony Krzyż. „Lubskie Plenerowe Spotkanie Osób Niepełnosprawnych” – bo taką nazwę przyjęła dzisiejsza uroczystość - zostały zorganizowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubsku. Zaproszeni goście m.in. z Zielonej Góry, Krosna Odrzańskiego, Gubina i Żar, byli świadkami grupowego przecięcia wstęgi, oficjalnie otwierającego pierwszą takiego rodzaju wypożyczalnię w województwie lubuskim!

 • 25 września 2018

  XII Integracyjny Rajd Rowerowy

  Na terenie powiatu skarżyskiego odbył się XII Integracyjny Rajd Rowerowy, zorganizowany przez Zespół Placówek Edukacyjno - Wychowawczych. W sportowo - rekreacyjnym wydarzeniu wzięło udział 50 osób. Trasa wiodła ze Skarżyska - Kamiennej do Suchedniowa i z powrotem, łącznie kilkanaście kilometrów. Dla niepełnosprawnych rowerzystów była to wspaniała przygoda. Dla wszystkich uczestników na mecie czekały słodkie niespodzianki.

 • 24 września 2018

  Trąbki Wielkie wypożyczalnia już działa

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Trąbkach Wielkich to kolejne miejsce gdzie można bezpłatnie wypożyczyć rower. To czwarty punkt na terenie województwa pomorskiego gdzie niepełnosprawni mogą skorzystać z bezpłatnej wypożyczalni.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję