25 września 2018

XII Integracyjny Rajd Rowerowy

Na terenie powiatu skarżyskiego odbył się XII Integracyjny Rajd Rowerowy, zorganizowany przez Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych. W sportowo – rekreacyjnym wydarzeniu wzięło udział 50 osób. Trasa wiodła ze Skarżyska – Kamiennej do Suchedniowa i z powrotem, łącznie kilkanaście kilometrów. Dla niepełnosprawnych rowerzystów była to wspaniała przygoda. Na mecie na uczestników czekali starosta skarżyski Jerzy Żmijewski i wicestarosta Artur Berus, który wręczyli im pamiątkowe dyplomy i upominki, ufundowane przez fundację Eco Textil.Cieszymy się, mogąc po raz kolejny wesprzeć tę cenną inicjatywę, służącą integracji osób zdrowych i podopiecznych kilku świętokrzyskich placówek specjalnych.

Wcześniejsze wpisy

 • 24 września 2018

  Trąbki Wielkie wypożyczalnia już działa

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Trąbkach Wielkich to kolejne miejsce gdzie można bezpłatnie wypożyczyć rower. To czwarty punkt na terenie województwa pomorskiego gdzie niepełnosprawni mogą skorzystać z bezpłatnej wypożyczalni.

 • 21 września 2018

  600 kurtek trafiło w ręce chorych ze szpitala w Malawi

  Od maja tego roku w Malawi pracuje wolontariuszka Polskiej Misji Medycznej - ortopeda dr Karolina Siwicka. To drugi wyjazd wolontariacki Karoliny do malawijskiego szpitala, na który tym razem wybrała się wraz z rodziną. Lekarka pracuje w szpitalu w Blantyre, a jej pacjentami są w głównej mierze dzieci. Oprócz wielu niedogodności, z którymi szpital spotyka się na co dzień (brak wykwalifikowanego personelu, odpowiedniej sterylności czy specjalistycznego sprzętu), placówka boryka się z wieloma przyziemnymi problemami. Jednym z nich jest brak odpowiedniej odzieży termicznej, która uchroniłaby mieszkańców Malawi przed niskimi temperaturami, które panują w wyżej położonych rejonach na przełomie lata i jesieni.

 • 20 września 2018

  wizyta w Radiu Kraków …o wypożyczalni i nie tylko

  Niedawno na zaproszenie redaktor Katarzyny Pelc gościliśmy w Radiu Kraków, by opowiedzieć o naszych Bezpłatnych Wypożyczalniach Rowerów Rehabilitacyjnych, oraz o otwartej kilka dni wcześniej pierwszej takiej wypożyczalni w Krakowie.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję