6 lutego 2020

Wypożyczalnia sprzętu dział już w Gorzowie Wielkopolskim

Ogólnopolska sieć wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego stale się rozrasta. Na naszej Fundacyjnej mapie pojawił się nowy punkt . Mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego oraz okolicznych miejscowości mogą zgłosić się do Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża przy ulicy Chrobrego 28 i bezpłatnie wypożyczyć rower trójkołowe, wózek balkonik czy kule.
Sprzęt wypożyczany jest nie tylko  niepełnosprawnym ale również osobom, którzy potrzebują tylko czasowo wspomóc swoją rehabilitację  oferowanym asortymentem. Wszystkie osoby zainteresowane wypożyczeniem zapraszam do kontaktu z Oddziałem Rejonowym PCK w Gorzowie, który mieści się przy ulicy Chrobrego 28. Dostępność poszczególnych asortymentów można sprawdzić pod numerem telefonu  95 735 24 92.

W województwie lubuskim to już 11  takie miejsce, poza Gorzowem sprzęt rehabilitacyjny można wypożyczyć również w Lubsku, Otyniu, Żarach,  Nowej Soli, Wschowie, nad Jeziorem Lgińsko, W Krośnie Odrzańskim Kożuchowie Nowym Miasteczku i Lubsku. W niedługim czasie z takiej możliwości będą mogli skorzystać również mieszkańcy Zielonej Góry.

fot.Michał Nakonowski

 

 

 

Wcześniejsze wpisy

 • 27 stycznia 2020

  Anioł Dobrego Serca- za to, że świat postrzegacie sercem.

  Podczas uroczystego IV Noworocznego Koncertu Charytatywnego odebraliśmy wyjątkowa nagrodę- Anioł Dobrego Serca. Kapituła przy specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Kłecku przyznała to wyróżnienie za dotychczasową owocną współpracę.

 • 17 stycznia 2020

  Łóżka Rehabilitacyjne – największy hit wypożyczalni

  Specjalistyczne łózka rehabilitacyjne cieszą się największą popularnością osób korzystających z internetowej wypożyczalni. Wyposażone dodatkowo w materac przeciwodleżynowy, stanowią idealne rozwiązanie w przypadku opieki nad osobą chorą. Dzięki stabilnej konstrukcji, mobilności i dostosowaniu do wymagań różnego rodzaju terapii, łóżko jest bardzo przydatne w rehabilitacji i procesie leczenia schorzeń ortopedycznych.

 • 13 stycznia 2020

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – pobity nowy rekord!

  28 finał wielkiego grania w pomaganie już za nami. Choć to dopiero szacunkowe wyniki, wiemy że padł kolejny rekord, 115 mln zł zebranych podczas kwesty ulicznej, licytacji oraz wpłat indywidualnych. Tegoroczne hasło to"Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. Nowoczesny sprzęt medyczny trafi na szpitalne oddziały dziecięce, specjalizujące się w szczegółowej diagnostyce oraz kompleksowo zajmujące się leczeniem najciężej chorych dzieci. Jak co roku swoją cegiełkę do "fundacyjnej puszki WOŚP " dodała Fundacja Eco Textil.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję