22 września 2020

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Świętochłowicach

209 tego typu miejsce w Polsce. Mieszkańcy Świętochłowic mogę bezpłatnie korzystać z sprzętu rehabilitacyjnego. Do dyspozycji osoób potrzebujących są  rowery trójkołowe, wózki dla niepełnosprawnych, balkoniki i kule. Punkt wypożyczeń działa przy Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Wallisa 4.

Projekt sieci bezpłatnych wypożyczalni wraz z partnerami realizujemy od 2017 roku. Pierwsza taka wypożyczalnia powstała w Kaliszu przy specjalnej szkole podstawowej i cieszy się ogromna popularnością. Przez prawie 3 lata uruchomiliśmy już 209 takich miejsc w całej Polsce, docelowo chcielibyśmy aby taki punkt był w każdym powiecie.

 

W Świętochłowicach sprzęt rehabilitacyjny będzie wydawać sekcja ds. Niepełnosprawności działająca przy Ośrodku Pomocy Społecznej.  Chętni do skorzystania mogą zgłaszać się  do wypożyczalni w godzinach od 7:00 do 15:00 od poniedziałku do piątku przy ulicy Wallisa 4.  Szczegółowe informacje można otrzymać pod numerami telefonów  32 770 91 96, 32 770 91 95.

Do dyspozycji  osób potrzebujących są :

 • rowery trójkołowe
 • wózki dla niepełnosprawnych
 • balkoniki kroczące
 • kule łokciowe

Sprzęt jest wypożyczany bezpłatnie na okres 14 dni z możliwością przedłużenia o jeżeli nie ma kolejnej oczekującej osoby.  Dodatkowo  o rowery trójkołowe  zadbała Straż Miejska w Świętochłowicach znakując je i umieszczając w specjalnej bazie danych, ułatwi to poszukiwania w przypadku ewentualnej kradzieży.

Nadal poszukujemy partnerów do współpracy przy rozwoju sieci bezpłatnych wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Fundacją.

 

Wcześniejsze wpisy

 • 2 września 2020

  Fundacja Eco Textil w akcji #Jeanswmoimstylu w Designer Outlet Warszawa

  Tydzień jeansu w Designer Outlet Warszawa połączony jest z działaniami CSR, czyli z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu. Podczas wizyty w centrum każdy będzie mógł oddać niepotrzebną, używaną odzież denimową, a nasza Fundacja zajmie się jej recyklingiem. Dzięki środkom pozyskanym z recyklingu odzieży wspólnie z Designer Outlet Warszawa wspomożemy lokalną placówkę opiekuńczo-wychowawczą.

 • 18 sierpnia 2020

  Rowerem na Hel

  Kolejna akcja rowerowa w Kaliszu z udziałem naszych trójkołowców. W niedzielę w trasę z Kalisza na Hel ruszyła wyprawa zapalonych cyklistów. Panowie z grupy "Wigry Składaki dobre Chłopaki" w pięć dni przemierzą trasę 460 km na "składakach" - co będzie nie lada wyzwaniem, a wszytko po to aby uzbierać środki na leczenie i rehabilitację 6-letniej Ani.

 • 6 sierpnia 2020

  “Wymień stary plecak na nowy” – wspólna akcja Eco Textil i Auchan

  6 sierpnia rozpoczęła się akcja „Wymień stary plecak na nowy”. Do 16 sierpnia w hipermarketach Auchan klienci, którzy oddadzą stary plecak szkolny lub tornister do Punktu Obsługi Klienta, w zamian otrzymają specjalny bon, upoważniający do zakupu nowego plecaka z 50 procentową zniżką! Pieniądze uzyskane z recyklingu zostaną spożytkowane na zakup trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję