25 czerwca 2019

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Wodzisławiu Śląskim

We wtorek, 19 czerwca br. Wodzisławski Ośrodek Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży podpisał umowę z Fundacją Eco Textil, której celem jest niesienie pomocy osobom borykającym się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Fundacja przekazała WORiT’owi rowery trzykołowe, wózki inwalidzkie, kule ortopedyczne i balkoniki rehabilitacyjne. Rowery rehabilitacyjne mają specjalną konstrukcję, która umożliwia korzystanie z nich osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej.

Wypożyczalnie to wspólny projekt Fundacji Eco Textil i Polskiego Czerwonego Krzyża.

Informacji dot. wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego udziela Marzena Litwin, tel. 32 45 52 671, od poniedzałku do piątku, w godz. 8:00-14:00.

Autor: wodzislaw-slaski.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Wcześniejsze wpisy

 • 10 czerwca 2019

  Razem dbamy o czysty Świat!

  Niedawno mieliśmy przyjemność wziąć udział w pikniku pracowniczym firmy LPP (do niej należą popularne marki odzieży – Reserved, Cropp, Sinsay czy Mohito).
  Podczas imprezy pracownicy LPP wrzucali do naszych pojemników używaną odzież, przyniesioną z domów. Wietrzenie szaf przyniosło niesamowity efekt – w ciągu trzech godzin zebrano ponad pół tony ubrań! Tekstylia Fundacja zamieniła na trzy trójkołowe rowery rehabilitacyjne które trafiły do szkoły w Krakowie

 • 4 czerwca 2019

  Rowery Trójkołowe dostępne w Wieluńskiej Wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego

  W ramach projektu „Centrum Usług Środowiskowych w powiecie wieluńskim” w II LO w Wieluniu, Zarząd Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego dokonał uroczystego otwarcia bezpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Zasoby wypożyczalni powiększyły się także o rowery rehabilitacyjne dzięki współpracy z panem Michałem Siemińskim z Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK w Łodzi.

 • 3 czerwca 2019

  Sprzęt Rehabilitacyjny w Świdnickim Hospicjum

  W Świdnickim Hospicjum prowadzonym przez TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ CHORYCH można już bezpłatnie wypożyczać między innymi wózki, balkoniki i kule. Przekazany sprzęt uzupełnił ofertę prowadzonej wypożyczalni. Bezpłatnie mogą z niego skorzystać osoby niepełnosprawne oraz chore zamieszkałe w Świdnicy i okolicy. Świdnickie Hospicjum dołączyło tym samy do prowadzonego przez Fundację Eco Textil i PCK programu wypożyczalnie rowerów trójkołowych i sprzętu rehabilitacyjnego.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję